1. Home
  2. FAQ
  3. Samouczek
  4. Rozpocznij nową wizytę

Rozpocznij nową wizytę

W aplikacji Finezjo jest możliwość rozpoczęcia wizyty bez wcześniejszego jej umawiania. Opcja Rozpocznij nową wizytę jest dostępna tylko dla pacjentów z utworzoną kartą pacjenta i znajduje się w zakładce Nadchodzące wizyty oraz Historia wizyt, które dostępne są w Karcie pacjenta.

Rozpocznij nową wizytę

Po kliknięciu w przycisk Rozpocznij nową wizytę otwiera się okno w którym Fizjoterapeuta może dokonać wyboru cyklu terapeutycznego, a także może doprecyzować jeśli to konieczne szczegóły wizyty.

W dziale Cykl terapeutyczny użytkownik ma podgląd wszystkich cykli danego pacjenta wraz z ich kodami ICD-10 (gdy najedziemy myszką na dany kod icd-10 wyświetlona zostaje jego nazwa) lub wprowadzonymi nazwami w przypadku gdy nie ma zdefiniowanego kodu.

Podczas tego kroku należy zdecydować czy wizyta jest kontynuacją danego cyklu czy jest pierwszą wizytą w nowym cyklu.

Drugim dostępnym działem w tym oknie są Szczegóły wizyty. W tym miejscu można zmienić godzinę rozpoczęcia wizyty, jej długość oraz miejsce wykonania badania.

Gdy wszystkie informacje zostaną wprowadzone, należy kliknąć Rozpocznij aby przejść do karty badania pacjenta.

Wskazówka

Warto w tym miejscu zauważyć, że w dziale Szczegóły wizyty niektóre dane zaciągają się automatycznie i warto jest mieć je zdefiniowane według własnych potrzeb.

Długość wizyty**

  • Aby ustawić standardową długość wizyty należy wejść w zakładkę Ustawienia > Ogólne (ustawienia praktyki/podmiotu) > Edytuj. Pole Standardowa długość wizyty znajduje się na końcu otwartego do edycji okna.

** w przypadku podmiotów leczniczych tylko Administrator podmiotu posiada taką możliwość.

Domyślny gabinet

  • Aby ustawić domyślny gabinet w przypadku indywidualnej praktyki należy wejść w zakładkę Ustawienia > Ogólne (ustawienia praktyki/podmiotu) i kliknąć ikonę gwiazdki znajdującą się przy danym gabinecie.
  • Aby ustawić domyślny gabinet w przypadku podmiotu leczniczego, administrator konta musi wejść w zakładkę Pracownicy i włączyć edycję danych danego pracownika, a następnie w polu Domyślny gabinet wskazać konkretną wartość. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: pomoc.finezjo.pl/temat/pracownicy/#edycja-danych-pracownika

Zmiana nazwy cyklu terapeutycznego jest możliwa w zakładce historia choroby i odbywa się poprzez kliknięcie bezpośrednio w pole z kodem ICD-10 lub w miejsce gdzie widnieje napis „Brak nazwy”. Więcej informacji na ten temat na stronie: pomoc.finezjo.pl/temat/zmiana-nazwy-cyklu

 

Ostatnia aktualizacja 26 lipca 2021

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy