1. Home
  2. FAQ
  3. Samouczek
  4. Kreator ćwiczeń

Kreator ćwiczeń

Aplikacja Finezjo dostarcza użytkownikom wiele funkcjonalności usprawniających pracę z pacjentem i ułatwiających prowadzenie dokumentacji medycznej – jedną z takich funkcjonalności jest kreator ćwiczeń. Pozwala on na spersonalizowanie i przygotowanie przystępnych wytycznych dla pacjenta w celu kontynuowania terapii w domu, we własnym zakresie.

Ćwiczenia można utworzyć na dwa sposoby: w karcie badania podczas wizyty lub w zakładce szablony znajdującej się w ustawieniach.

Ustawienia

Aby dodać nowe ćwiczenie do bazy ćwiczeń, należy przejść do ustawień, następnie kliknąć w szablony i przejść do zakładki ćwiczenia. W zakładce ćwiczenia będą się znajdowały wszystkie utworzone i zapisane do tej pory ćwiczenia.

Dodanie nowego ćwiczenia

Dodanie nowego ćwiczenia rozpoczyna się poprzez kliknięcie w przycisk „Dodaj ćwiczenie”. Otwiera się wtedy okno umożliwiające wprowadzenie podstawowych informacji na temat ćwiczenia: Nazwa, opis, kategoria, ilość powtórzeń, ilość serii, powtarzanie, czas trwania. Ponadto istnieje możliwość dodania zdjęć instruktażowych (maksymalnie 3 zdjęcia – jpg, png o wadze nie większej niż 5 MB).

Dodanie kategorii do ćwiczenia skutkuje dodatkowymi możliwości takimi jak:

  • filtrowanie po nazwie kategorii
  • wyświetlanie tylko ćwiczeń których kategoria została wybrana w liście rozwijalnej.
  • dodanie do zaleceń dla pacjenta ćwiczeń oznaczonych jedną kategorią.

Lista ćwiczeń – szablony

W sekcji Szablony > Ćwiczenia, Fizjoterapeuta ma także możliwość edytować istniejące szablony ćwiczeń lub też je całkowicie usunąć. W zakładce dostępne są podstawowe funkcjonalności takie jak filtrowanie (przy wykorzystaniu kategorii) oraz wyszukiwanie po danym haśle.

Karta badania

W karcie badania w sekcji Zalecenia dla pacjenta Fizjoterapeuta prowadzący wizytę ma możliwość skorzystania z szablonów które zdefiniował wcześniej (w zakładce ustawienia) oraz może dodać zupełnie nowe ćwiczenie np:. tylko dla tego pacjenta.

Dodanie ćwiczenia z bazy

Dodanie szablonu ćwiczenia z bazy ćwiczeń otwiera okno, w którym można wyszukać dodany wcześniej szablon, na liście wyświetlają się wszystkie ćwiczenia z bazy. Można zobaczyć podgląd ćwiczenia poprzez kliknięcie w przycisk rozwijania oraz można wybrać w górnym prawym rogu kategorię ćwiczeń aby zawęzić listę tylko do wybranej kategorii. Dostępna jest także wyszukiwarka umożliwiająca wyświetlenie testów zawierających wybrane hasło w nazwie.

Aby dodać ćwiczenie z bazy należy zaznaczyć kwadratowe pole znajdujące się z lewej strony Pola z nazwą. Możliwe jest dodanie więcej niż jednego ćwiczenia z bazy. Dodanie ćwiczeń do karty badania odbywa się poprzez kliknięcie w przycisk Dodaj wybrane ćwiczenia.

Utworzenie nowego ćwiczenia w karcie pacjenta

Wybranie opcji Dodaj ćwiczenie otwiera nowe okno umożliwiające utworzenie zupełnie nowego ćwiczenia. Niezbędne do dodania ćwiczenia do karty badania jest podanie jego nazwy, wskazane jest także uzupełnienie opisu. Fizjoterapeuta ma także możliwość podania: ilości powtórzeń, ilości serii, wskazania ile razy dziennie ma odbywać się ćwiczenie oraz jaki ma być jego czas trwania. Przewidziana została także opcja dodania zdjęć ułatwiających wykonanie ćwiczenia (maksymalnie 3 zdjęcia – jpg, png o wadze nie większej niż 5 MB).

Po zapisaniu ćwiczenia zostaje ono automatycznie dodane do danej karty badania. Użytkownik ma też w tym momencie możliwość zapisania ćwiczenia na przyszłość poprzez kliknięcie w przycisk Dodaj do bazy. Możliwe jest także edytowanie danego ćwiczenia oraz jego usunięcie (Uwaga: edycji nie podlegają załączniki, może je usunąć lub dodać inne w zakładce Szablony znajdującej się w Ustawieniach).

Zalecenia dla pacjenta w pdf

Utworzone zalecenia dla pacjenta mogą zostać pobrane lokalnie na komputer Fizjoterapeuty w formacie pdf lub też mogą zostać wysłane bezpośrednio do pacjenta na podany adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego w danych pacjenta jest on automatycznie pobierany).

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia 2022

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy