1. Home
  2. FAQ
  3. Samouczek
  4. Pacjent na czarnej liście

Pacjent na czarnej liście

Aplikacja Finezjo dostarcza użytkownikom wiele funkcjonalności ułatwiających pracę placówki oraz dotyczących danych pacjentów – jedną z takich funkcjonalności jest umieszczenie pacjenta na czarnej liście.

Dodanie pacjenta do czarnej listy

Wybieramy z menu głównego zakładkę Pacjenci, następnie wyszukujemy na liście pacjentów osobę którą chcemy umieścić na czarnej liście i klikamy w przycisk Karta pacjenta.

W karcie pacjenta w zakładce Dane pacjenta należy kliknąć w przycisk Edytuj. Odblokowane do edycji zostaną wszystkie wprowadzone do tej pory dane osobowe pacjenta takie jak Imię, Nazwisko, Pesel oraz dane adresowe i kontaktowe. Poniżej pól z danymi adresowymi znajduje się sekcja Inne gdzie dostępny do zaznaczenia jest checkbox Umieść pacjenta na czarnej liście. Po zaznaczeniu tej opcji należy kliknąć Zapisz aby wprowadzone zmiany zostały zaaplikowane w danych pacjenta.

Pacjent na czarnej liście

Informacja o tym, że pacjent jest na czarnej liście będzie się wyświetlała przy nagłówku Dane pacjenta oraz będzie wyświetlana także podczas umawiania wizyty.

Komunikat ten nie będzie widoczny dla pacjenta.

Usunięcie pacjenta z czarnej listy

Wybieramy z menu głównego zakładkę Pacjenci, następnie wyszukujemy na liście pacjentów osobę dla której chcemy usunąć umieszczenie na czarnej liście i klikamy w przycisk Karta pacjenta.

W karcie pacjenta w zakładce Dane pacjenta należy kliknąć w przycisk Edytuj. Odblokowane do edycji zostaną wszystkie wprowadzone do tej pory dane osobowe pacjenta takie jak Imię, Nazwisko, Pesel oraz dane adresowe i kontaktowe. Poniżej pól z danymi adresowymi znajduje się sekcja Inne gdzie zaznaczony jest checkbox Umieść pacjenta na czarnej liście. Po odznaczeniu tej opcji należy kliknąć Zapisz aby wprowadzone zmiany zostały zaaplikowane w danych pacjenta.

Ostatnia aktualizacja 22 marca 2022

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy