Kalendarz

Przejrzysty kalendarz dostosowany do potrzeb użytkowników pozwala w wygodny sposób przejrzeć rozkład wizyt, urlopów oraz zwolnień w szerszym kontekście czasowym.

Kalendarz

Podstawowa funkcjonalność aplikacji Finezjo, jest wyposażona w funkcjonalności takie jak edycja wizyty, utworzenie nowej wizyty, anulowanie wizyty, podgląd karty badania, a także wprowadzenie notatki do wizyty. 

Ponadto fizjoterapeuci oraz inni specjaliści mają możliwość rozpoczęcia wizyty lub powrotu do niezatwierdzonej wizyty.

Kalendarz posiada także następujące funkcjonalności takie jak wyszukiwarka wizyt, gabinetów, pacjentów oraz specjalistów. Dostępne są również opcje zmiany widoku rozkładu wizyt oraz istnieje możliwość umówienia wizyty poprzez kliknięcie w wybraną sekcję kalendarza.

Wizyty

Kalendarz jest zintegrowany z pozostałymi modułami aplikacji, dlatego automatycznie wyświetli skrócone informacje o wizytach bez konieczności przenoszenia się do karty konkretnej wizyty. Wyświetlane będą podstawowe dane:

  • Imię i nazwisko specjalisty,
  • Imię i nazwisko pacjenta oraz numer telefonu,
  • Lokalizacja wizyty, godzina wizyty,
  • Notatka do wizyty (lub opcja jej wprowadzenia),
  • Przyciski akcji (Odwołaj wizytę, Edytuj wizytę, Karta pacjenta, Rozpoczęcie wizyty*)

Tryb widoku

Kalendarz w może działać w kilku trybach widoku, są one uzależnione od roli danego konta.

Dla wszystkich użytkowników (Fizjoterapeuta, Administrator, Pracownik administracyjny, Inny specjalista) dostępne są opcje wyświetlania kalendarza w widoku 3 dni, całego tygodnia. Natomiast pracownik administracyjny i administrator, dodatkowo mają opcję widoku w podziale na konkretnych specjalistów oraz gabinety.

Filtry

Kalendarz w aplikacji Finezjo wyposażony jest w sekcję filtrów dzięki której możemy wyświetlić wizyty tylko dla danego pacjenta – korzystając z opcji wyszukaj pacjenta. Użytkownik ma także możliwość filtrowania wizyt w podziale na konkretne gabinety. W przypadku pracownika administracyjnego oraz administratora dostępny jest także filtr umożliwiający pokazanie tylko wizyt danego specjalisty.

Dodatkowo w zakładce dostępne są także filtry według typu wizyty:

  • Nowa – dla nowo dodanych wizyt,
  • Z brakującą kartą – dla wizyt z rozpoczętą kartą badania ale nie zatwierdzoną,
  • Zakończona – dla wizyt z zatwierdzoną kartą badania,
  • Odwołana – dla odwołanych wizyt (bez względu na powód),
  • Ze Znajdź Fizjoterapeutę – dla wizyt utworzonych przez portal Znajdź Fizjoterapeutę (tylko dla praktyk).

Urlopy/Zwolnienia

W kalendarzu wyświetlane są urlopy oraz zwolnienia wprowadzone w grafiku pracy danego pracownika. W widoku specjaliści wyświetlana jest informacja o urlopach i zwolnieniach (tylko dla pracownika administracyjnego oraz administratora).

Najczęściej zadawane pytania

Czy z poziomu kalendarza dostępne są godziny pracy konkretnego pracownika?

Tak, w kalendarzu po najechaniu kursorem na imię i nazwisko pracownika wyświetlają się jego godziny pracy jeśli są one zdefiniowane w zakładce Grafik. W niektórych widokach godziny pracy są automatycznie widoczne.

Czy dostępny jest „mały kalendarz” aby przejść do odległej daty?

Tak, kalendarz jest dostępny po kliknięciu w przedział dat widoczny w górnej części kalendarza.

Ostatnia aktualizacja 17 grudnia 2021

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy