Wolne terminy

Funkcjonalność umożliwiająca wgląd w dostępne okna czasowe, aby usprawnić proces umawiania wizyt dla pacjenta.

Wolne terminy

Moduł dostępny jest w zakładce Wizyty, gdzie w górnej części zakładki dostępne są dwie sekcje „Umówione wizyty” oraz „Wolne terminy”.

Funkcjonalność ta polega na wyświetleniu wolnych godzin pracy dla określonej długości wizyty. Dostępne terminy wyświetlane są w układzie tygodniowym od poniedziałku do niedzieli (po kliknięciu w datę, można w prosty sposób przejść kilka tygodni do przodu).

  • Czas pracy wyświetlany jest na podstawie zakładki Grafik, dlatego też przed skorzystaniem z modułu zalecane jest zweryfikowanie ustawionych godzin pracy pracowników.

Umówienie wizyty

Aby umówić wizytę, należy najechać kursorem na wybrany przedział czasu (dostępne okno), po ustawieniu kursora nad daną opcją wyświetlone zostaną następujące informacje:

  • Ilość dostępnych specjalistów;
  • Czas trwania wizyty;
  • Długość trwania wizyty;

Aby umówić wizytę należy kliknąć w dostępne okno.

Po kliknięciu w pierwszym kroku wyświetlone zostają parametry wizyty (z uwzględnieniem filtrów), następnie użytkownik zobligowany jest do wskazania danych pacjenta Nowy pacjent/Istniejący pacjent, na ostatnim kroku wyświetlone zostanie podsumowanie dodawanej wizyty.

Filtry

W górnej części zakładki Wolne terminy dostępne są filtry umożliwiające wybór konkretnego specjalisty, wybór gabinetu, a także określenie długości wizyty którą chcemy umówić. Filtry te są automatycznie zapamiętywane i widoczne podczas umówienia wizyty.

Filtry można ukryć klikając w przycisk „Ukryj filtry” znajdujący się z prawej strony.

Statusy

W module wyświetlane są trzy statusy:

  • Minione – w przypadku dat minionych;
  • Wolne terminy – w przypadku gdy dostępny jest chociaż 1 termin;
  • Brak wolnych terminów – w przypadku gdy nie ma już dostępnych terminów do umówienia wizyty;
Ostatnia aktualizacja 7 listopada 2021

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy