1. Home
  2. FAQ
  3. Samouczek
  4. Szablon wywiadu w karcie badania

Szablon wywiadu w karcie badania

Aplikacja Finezjo posiada wiele ułatwień w tworzeniu dokumentacji medycznej dla Fizjoterapeuty. Jedną z takich funkcjonalności są szablony wywiadu.

Szablony wywiadu

Możliwość dodania szablonu wywiadu posiada jedynie Fizjoterapeuta. Dodanie szablonu spowoduje wyświetlenie go na liście dostępnych szablonów w karcie badania dla każdej placówki w której pracuje Fizjoterapeuta. Dodane szablony wyświetlają się tylko pracownikowi który je dodał, oznacza to że nie są widoczne dla większej grupy pracowników.

Dodanie szablonu

Pierwsza możliwość dodania szablonu wywiadu znajduje się w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta.. Szablony > Wywiad. Po wejściu w zakładkę należy kliknąć w przycisk Stwórz, a następnie należy podać nazwę oraz część opisową która będzie wklejana do sekcji wywiad w karcie badania.

Dodanie szablonu jest możliwe także z poziomu karty badania. W sekcji wywiad należy kliknąć w przycisk Wklej treść, a następnie kliknąć w Dodaj nowy szablon. Po uzupełnieniu niezbędnych pól i dodaniu szablonu, należy ponownie kliknąć w przycisk Wklej treść i wybrać utworzony przez siebie szablon, którego treść uzupełni sekcję wywiad.

Edycja dodanego szablonu

Możliwość edycji szablonu znajduje się jedynie w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta.. Szablony > Wywiad opcja edycji dostępna jest dopiero po kliknięciu w ikonę edycji. Edycji podlega opisowa treść szablonu jak i nazwa.

Zmiana w szablonie nie spowoduje zmiany w dokumentacji medycznej tam gdzie użyty został wcześniej szablon.

Usunięcie szablonu

Aby usunąć szablon należy wejść w zakładkę Ustawienia > Ustawienia konta.. Szablony > Wywiad i kliknąć w ikonę kosza która spowoduje usunięcie szablonu z bazy.

Nie ma możliwości przywrócenia usuniętego szablonu.

Ulubione

W bazie szablonów użytkownik ma możliwość oznaczenia szablonu gwiazdką, czyli oznaczenia go jako „ulubiony”. Spowoduje to przeniesienie danego szablonu w górną część listy w bazie oraz wyświetlenie go w karcie badania na początku listy rozwijalnej.

Karta badania

Aby wprowadzić zdefiniowany wcześniej szablon wywiadu do karty badania, należy przejść do sekcji Wywiad i kliknąć w opcję Wklej treść. Wyświetlona zostanie wtedy lista z dodanymi szablonami wywiadów, a także będzie możliwość dodania nowego szablonu wywiadu.

Po wyświetleniu szablonów należy kliknąć w nazwę szablonu który ma dodać się do karty badania.

Ostatnia aktualizacja 17 września 2021

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy