1. Home
  2. FAQ
  3. Samouczek
  4. Integracja z kalendarzem Google

Integracja z kalendarzem Google

Funkcja połączenia kalendarza wizyt dostępnego w aplikacji Finezjo z kalendarzem Google znajduje się w zakładce Integracje.

Integracja

W momencie integracji Finezjo z kalendarzem Google, fizjoterapeuta będzie otrzymywał w kalendarzu powiadomienia dotyczące czasu i miejsca zaplanowanej wizyty.

Aby dokonać integracji po wejściu w zakładkę Ustawienia > Integracje z Google należy wybrać opcję [Połącz z Google Calendar]. Następnie zostajemy przekierowani do okna w którym należy podać login oraz hasło w celu zalogowania się do konta Gmail z którym ma nastąpić integracja (w przypadku automatycznego logowania podanie loginu i hasła może być pominięte). Po wyrażeniu wszystkich koniecznych zgód dla konta Google pojawi się napis [Połączono z Google Calendar].

Wyświetlanie wizyty w Google Kalendarzu

Jeśli aplikacja Finezjo jest w sposób prawidłowy zintegrowana z kalendarzem Google, każda dodana wizyta w aplikacji będzie widoczna w kalendarzu Google.

Przekazywanie danych

Aplikacja nie będzie jednak wysyłać żadnych wrażliwych danych, ze względu na prawny obowiązek ich ochrony zawarty w statucie RODO. W związku z tym nie ma możliwości aby w kalendarzu Google były widoczne dane takie jak: Imię i Nazwisko pacjenta, numer telefonu pacjenta.

Dodatkowe informacje

Gdy z różnych przyczyn wizyta nie przeniesie się automatycznie do kalendarza Google, informacja na ten temat wyświetlana jest w zakładce Dodatkowe informacje. Znajduje się ona w Ustawieniach konta w karcie Integracje.

Widnieją w niej podstawowe dane dotyczące integracji: gabinet, data, godzina, a także rodzaj błędu. Z poziomu tej zakładki mamy również możliwość przesłać ponownie wizytę do kalendarza Google.

Pytania i odpowiedzi

Czy jest możliwość aby wizyta wprowadzona w kalendarzu Google pojawiała się w aplikacji Finezjo?

Nie ma możliwości aby taka funkcjonalność się pojawiła, a dane z kalendarza Google były wysyłane do aplikacji Finezjo. Nie ma możliwości technicznej aby wprowadzone jakiekolwiek informacje w kalendarzu Google przeniosły się do aplikacji Finezjo. Kalendarz Google zapewnia jedynie wyświetlanie się informacji o wizycie dodanej w aplikacji Finezjo.

W jaki sposób zmienić w ustawieniach aby w kalendarzu Google który wyświetlało się imię i nazwisko osoby a nie „Wizyta fizjoterapeutyczna”?

Aplikacja Finezjo nie wysyła do kalendarza Google żadnych wrażliwych danych, ze względu na prawny obowiązek ich ochrony zawarty w statucie RODO.

W związku z tym nie ma możliwości aby w kalendarzu Google były widoczne dane takie jak: Imię i Nazwisko pacjenta, numer telefonu pacjenta.

Jak często synchronizują się dane pomiędzy Finezjo, a kalendarzem Google?

Synchronizacja odbywa się w czasie rzeczywistym. To znaczy, że dodana wizyta w aplikacji Finezjo niezwłocznie pojawi się w kalendarzu Google.

Pomoc

Jeśli występują jakiekolwiek problemy z integracją kalendarza Google oraz aplikacji Finezjo prosimy o kontakt pod adresem [email protected].

W mailu prosimy o zawarcie wszystkich niezbędnych informacji takich jak numer PWZFz, opis problemu oraz jeśli to możliwe zrzut lub zdjęcie ekranu z zakładki [Dodatkowe informacje].

 

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2021

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy