Karta Badania

Finezjo posiada dwa rodzaje kart badania, możliwe do wytworzenia w trakcie prowadzenia dokumentacji medycznej. Pierwsza dedykowana jest wyłącznie dla fizjoterapeutów, a użytkownicy o innych rolach mają możliwość podglądu karty bez edycji. 

Drugi typ karty badania dedykowany jest dla innych specjalistów.   Nieważne jaki zawód wykonujesz, z Finezjo otrzymasz prosty moduł prowadzenia wizyt w postaci uproszczonej karty badania. To skrócona formuła karty umożliwiająca odnotowanie dokumentacji i uzupełnienie w jednym miejscu dokumentacji pacjenta.

Fizjoterapeutyczna karta badania

Każdy fizjoterapeuta wie, jak ważne jest prowadzenie dokumentacji medycznej. Finezjo umożliwi Ci przeprowadzenie wizyty zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

Jak wobec tego wygląda proces przeprowadzania wizyt w Finezjo?

  1. Kliknij przycisk “Rozpocznij wizytę” – znajdziesz go w wielu miejscach w Finezjo.
  2. Wybierz cykl terapeutyczny – już istniejący lub nowy.
  3. Uzupełnij kartę badania.
  4. Zatwierdź kartę badania.

Na samej górze karty znajdują się dane identyfikacyjne pacjenta oraz szczegóły wizyty, do której przypisana jest Karta Badania (cykl wizyty – dedykowany dla konkretnego schorzenia, z którym stawił się u nas pacjent oraz datę i godziny rozpoczęcia i wizyty).

Karta Badania została podzielona na uporządkowane sekcje. Sekcje znajdują się po lewej stronie formularza i przedstawiają się w następujący sposób:

  1. Rozpoznanie
  2. Wywiad
  3. Badanie
  4. Testy funkcjonowania
  5. Badania szczegółowe
  6. Wnioski z badania (sekcja ulega przeniesieniu w czasie realizacji kolejnych wizyt)
  7. Plan terapii
  8. Dokumentacja wizyty
  9. Zalecenia dla pacjenta

Dokumentację możesz uzupełnić w dowolnym czasie – niekoniecznie na wizycie.

Pamiętaj, że nie wszystkie pola Karty Badania musisz uzupełnić. Dodaj tylko te informacje, które dotyczą Twojego pacjenta.

Również podczas kolejnych wizyt nie jest wymagane uzupełnienie wszystkich pól – wypełnij tylko to, czego potrzebujesz.

Na kolejnych wizytach znajdziesz również w niektórych miejscach nawiązania do poprzednich wizyt (np. podejrzysz wcześniejszy wywiad z pacjentem).

Karta badania dla Innego specjalisty

Karta Badania w tym wariancie ma charakter uproszczony, względem modelu dedykowanego dla fizjoterapeutów.

Karta Badania innego specjalisty dzieli się zasadniczo na:

  • Notatkę – składającą się z pola tekstowego „Wnioski z wizyty”, w którym specjalista może wypisać najważniejsze wnioski z wizyty oraz z sekcji „Materiały dodatkowe”, pozwalającej załączyć materiały w formie zdjęć i filmów, które pozwolą lepiej monitorować stan pacjenta oraz proces leczenia i postępy w terapii. 
  • Zalecenia dla pacjenta – sekcja składająca się z pola tekstowego „Opis zaleceń”, gdzie specjalista może umieścić wszystkie rzeczy zalecone dodatkowo pacjentowi. Inny specjalista ma też możliwość opisania zalecanych pacjentowi ćwiczeń w domu i tworzenia własnych sesji treningowych do samodzielnego wykonywania przez pacjenta. 
Ostatnia aktualizacja 26 kwietnia 2021

Czy artykuł był pomocny?

Polecane tematy