Finezjo posiada dwa rodzaje kart badania, możliwe do wytworzenia w trakcie prowadzenia dokumentacji medycznej. Pierwsza dedykowana jest wyłącznie dla fizjoterapeutów, a użytkownicy o innych rolach mają możliwość podglądu karty bez edycji.
Drugi typ karty badania dedykowany jest dla innych specjalistów. Nieważne jaki zawód wykonujesz, z Finezjo otrzymasz prosty moduł prowadzenia wizyt w postaci uproszczonej karty badania. To skrócona formuła karty umożliwiająca odnotowanie dokumentacji i uzupełnienie w jednym miejscu dokumentacji pacjenta.
Fizjoterapeutyczna karta badania
Każdy fizjoterapeuta wie, jak ważne jest prowadzenie dokumentacji medycznej. Finezjo umożliwi Ci przeprowadzenie wizyty zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowej Rady Fizjoterapeutów.
Jak wobec tego wygląda proces przeprowadzania wizyt w Finezjo?
- Kliknij przycisk “Rozpocznij wizytę” – znajdziesz go w wielu miejscach w Finezjo.
- Wybierz cykl terapeutyczny – już istniejący lub nowy.
- Uzupełnij kartę badania.
- Zatwierdź kartę badania.
Na samej górze karty znajdują się dane identyfikacyjne pacjenta oraz szczegóły wizyty, do której przypisana jest Karta Badania (cykl wizyty – dedykowany dla konkretnego schorzenia, z którym stawił się u nas pacjent oraz datę i godziny rozpoczęcia i wizyty).
Karta Badania została podzielona na uporządkowane sekcje. Sekcje znajdują się po lewej stronie formularza i przedstawiają się w następujący sposób:
- Rozpoznanie
- Wywiad
- Badanie
- Testy funkcjonowania
- Badania szczegółowe
- Wnioski z badania (sekcja ulega przeniesieniu w czasie realizacji kolejnych wizyt)
- Plan terapii
- Dokumentacja wizyty
- Zalecenia dla pacjenta
Dokumentację możesz uzupełnić w dowolnym czasie – niekoniecznie na wizycie.
Pamiętaj, że nie wszystkie pola Karty Badania musisz uzupełnić. Dodaj tylko te informacje, które dotyczą Twojego pacjenta.
Również podczas kolejnych wizyt nie jest wymagane uzupełnienie wszystkich pól – wypełnij tylko to, czego potrzebujesz.
Na kolejnych wizytach znajdziesz również w niektórych miejscach nawiązania do poprzednich wizyt (np. podejrzysz wcześniejszy wywiad z pacjentem).
Karta badania dla Innego specjalisty
Karta Badania w tym wariancie ma charakter uproszczony, względem modelu dedykowanego dla fizjoterapeutów.
Karta Badania innego specjalisty dzieli się zasadniczo na:
- Notatkę – składającą się z pola tekstowego „Wnioski z wizyty”, w którym specjalista może wypisać najważniejsze wnioski z wizyty oraz z sekcji „Materiały dodatkowe”, pozwalającej załączyć materiały w formie zdjęć i filmów, które pozwolą lepiej monitorować stan pacjenta oraz proces leczenia i postępy w terapii.
- Zalecenia dla pacjenta – sekcja składająca się z pola tekstowego „Opis zaleceń”, gdzie specjalista może umieścić wszystkie rzeczy zalecone dodatkowo pacjentowi. Inny specjalista ma też możliwość opisania zalecanych pacjentowi ćwiczeń w domu i tworzenia własnych sesji treningowych do samodzielnego wykonywania przez pacjenta.