1. Home
  2. FAQ
  3. Aktualizacje
  4. 2023
  5. Aktualizacja kwiecień 2023

Aktualizacja kwiecień 2023

Ostatnie miesiące to bardzo pracowity okres dla Zespołu Finezjo. Jako użytkownicy mogliście mieć wrażenie, że przy aplikacji niewiele się dzieje, ale my pracowaliśmy na pełnych obrotach. W kwestii funkcjonalności Finezjo osiągnęło prawie ideał, wiele Waszych próśb zostało spełnionych, a my postanowiliśmy zająć się również tym czego „nie widać”, a co ma bezpośredni wpływ na Waszą pracę z aplikacją.

Przede wszystkim podnieśliśmy wydajność aplikacji i usprawniliśmy silnik oraz niektóre elementy odpowiadające za współpracę z zewnętrznymi, tak dla nas wszystkich ważnymi, usługami (np. P1). Aplikacja ładuje się teraz znacznie szybciej, zmniejszyła się ilość błędów, a sytuacje, w których jest problem z zalogowaniem się do Finezjo występują niezwykle rzadko. Tym samym etap serwisowy Finezjo dobiegł końca i oddajemy w Wasze ręce odświeżoną i poprawioną wersję aplikacji.

Funkcjonalności – nowości i zmiany

Wprowadzono możliwość wyboru kodu „0” (zero).

Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącym danych sprawozdawanych do Systemu Informacji Medycznej, fizjoterapeuta zobowiązany jest do przekazywania w dokumentacji medycznej kodów głównego ograniczenia (kody z prefiksem d z klasyfikacji ICF). W przypadku braku stwierdzenia ograniczenia na poziomie aktywności i uczestniczenia przekazuje się kod „0” (zero) – „brak ograniczenia aktywności i uczestnictwa”. Więcej informacji na ten temat: https://kif.info.pl/informacje/zmiany-dotyczace-przekazywania-danych-do-systemu-informacji-medycznej/. Kod d „0” jest aktualnie zapisywany w bazie Finezjo, a gdy tylko odbiór tych danych po stronie Centrum e-Zdrowia będzie możliwy, będzie również przesyłany do P1.

Oznaczenie kodu

Dokumentacja wizyty (wyłączona możliwość oznaczenia „co było poddane leczeniu” przy oznaczeniu braku ograniczenia.

Dodano możliwość masowego przypisania niewysłanych zdarzeń medycznych do miejsca świadczeń i ich wysyłki.

W zakładce Ustawienia->Integracja z P1 znajdziesz informację o nieprzypisanych zdarzeniach. Jeżeli takie występują zostaniesz przekierowany/a do narzędzia, które umożliwi masową wysyłkę.

Zmieniony został moduł integracji z Kalendarzem Google.

Aby skorzystać z nowego, pewniejszego modułu należy ponownie autoryzować Kalendarz Google w zakładce Ustawienia->Integracja z Google.

Informacje o statusie przesłanych wiadomości SMS.

Poprawa funkcjonalności związanej z synchronizacją wizyt pomiędzy Finezjo i ZnajdźFizjoterapeutę.

Jest prościej i pewniej. Od teraz wystarczy jeden przycisk aby połączyć konto Finezjo i ZnajdźFizjoterapeutę. Nie trzeba wybierać gabinetów itd. Wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia->Integracja z ZF, kliknąć „Połącz ze ZnajdźFizjoterapeutę” i gotowe.

UWAGA! Jeżeli aktualnie masz aktywną synchronizację: Wejdź w zakładkę Zakończ aktualne połączenie i połącz na nowo.

Aktywna integracja ze Znajdź Fizjoterapeutę

Wydajność i optymalizacja

Szereg zmian w konfiguracji i budowie systemów, które wyeliminowały wycieki pamięci i czasowe niedostępności Finezjo. Dzięki temu dostępność Finezjo wynosi blisko 99.5%.

Poprawiona walidacja poprawności certyfikatu P1.

Modyfikacje związane z Miejscem Świadczenia Usług i raportowanie tysięcy błędnych wizyt do Centrum e-Zdrowia.

Zoptymalizowany system komunikacji pomiędzy fizjoterapeutą i pacjentem (wysyłka wiadomości) przy pomocy SMS i email.

Naprawa błędów związanych z informowaniem o wizytach za pomocą SMS.

Zwiększenie wydajności systemu.

Poprawa procesu raportowania usług medycznych oraz przekazywania informacji o uprawnieniach medycznych do Centrum e-Zdrowia.

Optymalizacja procesów aplikacji pod stale rosnącą ilość użytkowników i wizyt.

Finezjo i wszystkie związane z aplikacją usługi zostały przeniesione na nową, znacznie wydajniejszą platformę serwerową, która zaopatrzona jest w rezerwy pozwalające na wzrost liczby użytkowników i rozbudowę o nowe, wymagające funkcjonalności.

 

 

Materiały wideo

Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami jak wykorzystać nowe funkcjonalności w Twoim gabinecie. Najnowsze filmy znajdziesz tutaj.

Bądź na bieżąco!

Finezjo to aplikacja, która dynamicznie się rozwija, więc aby nic nie umknęło Twojej uwadze zajrzyj na nasze profile społecznościowe!

Ostatnia aktualizacja 11 maja 2023

Czy artykuł był pomocny?